O projektu
Projekt DigiZvem poteka v okviru Javnega razpisa za financiranje izvajanja neformalnih
izobraževanj za odrasle na področju digitalnih kompetenc za leti 2024 in 2025 (JR DDK 2024-
2025), ki ga sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za digitalno preobrazbo in
Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. Izvaja se v okviru programa
evropske kohezijske politike v obdobju 2021-2027, specifični cilj 1.2 »Izkoriščanje prednosti
digitalizacije za državljane, podjetja, raziskovalne organizacije in javne organe«, povezan
ukrep »Dvig digitalne vključenosti in digitalnih kompetenc«.
Namen
Glavni namen projekta je krepitev zavesti o prednostih uporabe digitalnih orodij za življenje
posameznika in družbo kot celoto ter krepitev zaupanja v digitalne tehnologije, razumevanje
digitalnih tehnologij ter njihove odgovorne in varne uporabe. V 12 urna neformalna
izobraževanja za pridobivanje osnovnih in naprednih digitalnih kompetenc se lahko vključijo
odrasli starejši od 30 let.
Cilj:
pridobivanje in dvig osnovnih digitalnih kompetenc odraslih.
pridobivanje in dvig naprednih digitalnih kompetenc.
spodbujanje zanimanja za digitalne tehnologije, njihovo razumevanje ter odgovorno in varno
uporabo.
Vodilni partner konzorcija: Ljudska univerza Murska Sobota.
Konzorcijski partnerji: so Ljudska univerza Ptuj, Zavod Znanje Postojna, OE Ljudska univerza
Postojna, Ljudska univerza, Zavod za izobraževanje in kulturo Rogaška Slatina, Fundacija
PRIZMA, Center za izobraževanje in kulturo Trebnje, ICRA d.o.o. Idrija in Ljudska univerza
Radovljica.
Na Ljudski univerzi Rogaška Slatina bomo v okviru projekta DigiZvem, v obdobju 2024/2025 izvedli 12
urna neformalna izobraževanja za skupno 19 skupin. Programi bodo potekali na različnih lokacijah (Kozje, Rogaška Slatina in Šmarje pri Jelšah).
Prijava v programe
Prijavite se lahko preko elektronske pošte: info@lu-rogaska.si ali
telefonske številke: 03 81 82 440 ali osebno v času uradnih ur.
Kontaktna točka za pridobitev informacij o programu DigiZvem – Ljudska univerza Rogaška Slatina:
Od ponedeljka do petka od 10. do 12. ure, v sredo od 13. do 15. ure.
TESTIRANJE EUROPASS bo potekalo po predhodnem dogovoru z izvajalcem
Opis projekta:
Socio – večgeneracijski center, je eden izmed šestnajstih večgeneracijskih centrov po celi Sloveniji, ki je uspešno kandidiral na razpisu Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti in si tako pridobili sredstva iz Evropskega socialnega sklada + , za petletno delovanje programa namenjenega predvsem družinam, posameznikom, starejšim, otrokom, invalidom in drugim ranljivim skupinam. Večgeneracijski center + je osrednji prostor zbiranja v lokalnem okolju, namenjen druženju, ohranjanju in širjenju socialne mreže ter opolnomočenju ranljivih skupin.
V Socio-večgeneracijskem centru, na Gosposki ulici 3 v Celju, nudimo pester program aktivnosti za preživljanja prostega časa in veliko programov za podporo pri srečevanju z različnimi stiskami. Program vsebuje aktivnosti, ki so namenjene krepitvi socialne vključenosti, opolnomočenju ter razvijanju socialnih, zdravstvenih, kulturnih in finančnih kompetenc (Delavnice – Učinkovit nastop na trgu dela, Motivacijske delavnice, Delavnice socialnega podjetništva… itd), vsebine namenjene vseživljenjskemu učenju (računalniško opismenjevanje, finančno opismenjevanje, telefonsko opismenjevanje, tečaji tujih jezikov, športne aktivnosti, kulturne aktivnosti, kuharske delavnice, ustvarjalne delavnice… itd.), vsebine namenjene dvigu kakovosti življenja (Skupina za zdravo in aktivno staranje. Preprečimo padec v starosti, delavnice za osebnostno rast, učna pomoč otrokom, Skupina za pomoč pri dojenju in laktaciji, Pogovorne skupine o življenju…itd.)
Program ne deluje le lokalno, ampak tudi regionalno, kajti aktivnosti se dogajajo tudi pri partnerjih projekta ter na terenu; in sicer v projektu poleg Javnega zavoda Socio, ki je nosilec projekta, sodeluje še Razvojna agencija Kozjansko – enota Ljudska univerza Šentjur in Ljudska univerza Rogaška Slatina. Aktivnosti pa se izvajajo tudi v Večgeneracijskem centru Zreče. Projekt poleg MO Celje podpirajo še občina Rogaška Slatina, Občina Rogatec, občina Kozje, občina Podčetrtek, občina Šmarje pri Jelšah, občina Šentjur in Občina Zreče, Center za socialno delo Celje ter drugi deležniki v lokalni skupnosti;
Projekt SocioVGC delno financira Evropska unija, in sicer iz Evropskega socialnega sklada plus, in Ministrstva za delo, družino, socialne zadeva in enake možnosti. Sofinanciranje projektov večgeneracijskih centrov+ se izvaja v okviru cilja politike 4 »Bolj socialna in vključujoča Evropa za izvajanje evropskega stebra socialnih pravic« in 7. prednostne naloge »Dolgotrajna oskrba in zdravje ter socialna vključenost«, specifičnega cilja ESO4.12 »Spodbujanje socialnega vključevanja oseb, izpostavljenih tveganju revščine ali socialni izključenosti, vključno z najbolj ogroženimi osebami in otroki« Programa evropske kohezijske politike v obdobju 2021–2027.
Projekt SocioVGC delno financira Evropska unija, in sicer iz Evropskega socialnega sklada plus, in Ministrstva za delo, družino, socialne zadeva in enake možnosti. Sofinanciranje projektov večgeneracijskih centrov+ se izvaja v okviru cilja politike 4 »Bolj socialna in vključujoča Evropa za izvajanje evropskega stebra socialnih pravic« in 7. prednostne naloge »Dolgotrajna oskrba in zdravje ter socialna vključenost«, specifičnega cilja ESO4.12 »Spodbujanje socialnega vključevanja oseb, izpostavljenih tveganju revščine ali socialni izključenosti, vključno z najbolj ogroženimi osebami in otroki« Programa evropske kohezijske politike v obdobju 2021–2027.
Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je ponovno potrdilo izvajanje programov socialne aktivacije, ki omogočajo osebam, ki so že dlje časa brez zaposlitve, pridobitev ključnih znanj in veščin za lažjo vključitev na trg dela.
Projekt “Opolnomočenje oseb in dvig kompetenc SA+”, ki ga bodo izvajali Zavod ZRI Celje, Mladinski center Dravinjske doline in Ljudska univerza Rogaška Slatina, bo potekal od leta 2024 do 2027. Namenjen je predvsem tistim, ki se soočajo z dolgotrajno brezposelnostjo in želijo ponovno najti svojo pot do aktivacije ali zaposlitve.
Kaj vam program prinaša?
Program celostno obravnava udeležence in jih opremi z novimi znanji, socialnimi veščinami in motivacijo. Poseben poudarek je na krepitvi samozavesti, izboljšanju funkcionalnih spretnosti in razvoju kompetenc, potrebnih za uspešno vključitev na trg dela. Z individualnim pristopom bo vsak udeleženec deležen podpore, ki jo potrebuje za svoj osebni in karierni napredek.
Kje in kako bo potekal program?
Program bo potekal v Celju, Slovenskih Konjicah in Šmarju pri Jelšah, kjer bo v obdobju štirih let opolnomočenih vsaj 225 oseb. Vsaka skupina bo sestavljena iz 15 udeležencev, ki bodo skozi tri faze (priprava, neposredno izvajanje in individualno delo) pridobivali potrebna znanja in veščine za vstop na trg dela.
Prijavite se in postanite del pozitivne spremembe!
Za prijavo nas kontaktirajte na sledeče naslove:
Ne zamudite priložnosti za izboljšanje svojih zaposlitvenih možnosti in vključitev v program, ki vam bo pomagal narediti korak naprej!
Za prijavo in dodatne informacije, lahko pišete strokovnim sodelavcem ali pokličete na telefonsko številko: (03) 620 97 08, v času uradnih ur med 8:00 in 16:00.
»Projekt financirata Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti in Evropska unija (v nadaljevanju: EU), in sicer iz Evropskega socialnega sklada plus (v nadaljevanju: ESS+). Javni razpis se izvaja v okviru PEKP 2021-2027, cilja politike 4 »Bolj socialna in vključujoča Evropa za izvajanje evropskega stebra socialnih pravic«, prednostne naloge 7 »Dolgotrajna oskrba in zdravje ter socialna vključenost«, specifičnega cilja ESO4.8 »Pospeševanje dejavnega vključevanja za spodbujanje enakih možnosti, nediskriminacije in aktivne udeležbe ter povečevanje zaposljivosti, zlasti za prikrajšane skupine (ESS+)«.
V četrtek, 19. septembra 2024, smo uspešno izvedli uvodne predstavitve projekta Socialne aktivacije na treh lokacijah: v Celju, Šmarju pri Jelšah in Slovenskih Konjicah. Projekt, ki ga izvajajo Zavod ZRI Celje, Mladinski center Dravinjske doline in Ljudska univerza Rogaška Slatina, je namenjen opolnomočenju dolgotrajno brezposelnih oseb, da bi lažje našli pot nazaj na trg dela.
Na predstavitvah so udeleženci imeli priložnost spoznati cilje in vsebine programa ter izvedeli, kako bodo potekale delavnice, individualno svetovanje in usposabljanja. Program bo v naslednjih osmih mesecih udeležencem nudil različne aktivnosti, s katerimi bodo pridobili nova znanja, veščine in kompetence, ki jih bodo približale zaposlitvi ali izobraževanju.
Prva srečanja so potekala v pozitivnem in spodbudnem vzdušju, kar kaže na velik interes in motivacijo udeležencev za aktivno sodelovanje v programu.
V projektu ODRASLI NA POTI DO ZNANJA bomo odrasli, med katerimi posebej nagovarjamo nižje izobražene, aktivne, ki so stari 55 let ali več, tujce in zaprte osebe v zavodih za prestajanje kazni zapora, omogočili krepitev temeljnih kompetenc za življenje in delo ter na ta način prispevali k njihovi aktivnejši vključenosti v družbo. Konzorcijski partnerji bomo od leta 2023 do leta 2029 izvedli 273 izobraževalnih programov, v katere bomo vključili okoli 2500 udeležencev. Vsem, ki bodo v okviru projekta uspešno zaključili priprave na izpit iz upravnega postopka, bomo omogočili tudi pristop k izpitu. Udeležba v izobraževalnih programih in na izpitih je za udeležence brezplačna.
Spremljajte naše spletne strani, kajti vkratkem bomo razpisali izobraževalne programe v spomladanskem semestru.
Za več informacij pišite na info@lu-rogaska.si ali pokličite na 03 81 82 440 ali 040 693 270.e
V letih 2023 do 2029 Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje, iz Evropskega socialnega sklada plus, sofinancira izvajanje izobraževalnih programov za odrasle za pridobitev temeljnih kompetenc.
V Savinjski regiji projekt izvajamo partnerji UPI – ljudska univerza Žalec , Ljudska univerza Rogaška Slatina in Šolski center Celje.
V okviru projekta bomo vse do leta 2029 izvajali naslednje programe za pridobivanje temeljnih kompetenc:
Javnoveljavni programi Usposabljanja za življenjsko uspešnost, namenjeni razvoju pismenosti (programi UŽU):
UŽU Beremo in pišemo skupaj
UŽU Most do izobrazbe
UŽU Moj korak
UŽU Izzivi podeželja
UŽU Delovno mesto
UŽU Razgibajmo življenje z učenjem
udeležencem, ki v okviru projekta uspešno zaključijo programe: Slovenščina kot drugi in tuji jezik, programe priprav na opravljanje izpitov iz slovenskega in tujih jezikov ter programe priprav na strokovna izpita iz upravnega postopka, se lahko sofinancira tudi stroške za enkratno opravljanje izpitov:
– po javnoveljavnem programu Slovenščina kot drugi in tuji jezik na vstopni ravni
– po javnoveljavnem programu Slovenščina kot drugi in tuji jezik na osnovni ravni
– po javnoveljavnem programu Slovenščina kot drugi in tuji jezik na višji ravni
– po javnoveljavnem programu Slovenščina kot drugi in tuji jezik na ravni odličnosti
– strokovna izpita iz upravnega postopka
– izpite za pridobitev certifikata iz tujega jezika.
V izobraževalne programe se lahko vključite vsi odrasli, posebno pozornost pa namenjamo ranljivim skupinam odraslih (nižje izobraženi, aktivni, ki so stari 55 let ali več, tujci, zaprte osebe v zavodih za prestajanje kazni zapora).
Udeležba v programih je za vse udeležence brezplačna.
Projekt sofinancirata Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Evropska unija, in sicer iz Evropskega socialnega sklada plus.
Operacija je sofinancirana v okviru Programa evropske kohezijske politike v obdobju 2021–2027 v Sloveniji (v nadaljnjem besedilu: Program 2021–2027), cilja politike 4: Bolj socialna in vključujoča Evropa za izvajanje evropskega stebra socialnih pravic, prednostne naloge 6: Znanja in spretnosti ter odzivni trg dela in specifičnega cilja ESO4.7.: Spodbujanje vseživljenjskega učenja, zlasti prožnih možnosti za izpopolnjevanje in prekvalifikacijo za vse, ob upoštevanju podjetniških in digitalnih veščin, boljše predvidevanje sprememb in zahtev po novih veščinah na podlagi potreb trga dela, olajševanje prehodov med delovnimi mesti in spodbujanje poklicne mobilnosti.
IZVEDBA IZOBRAŽEVALNIH PROGRAMOV V LETU 2023:
IZVEDBA IZOBRAŽEVALNIH PROGRAMOV V LETU 2024:
Učenje slovenskega jezika in spoznavanja slovenske družbe se izvaja kot enotni program z imenom Začetna integracija priseljencev – ZIP. Gre za javnoveljavni izobraževalni program za odrasle. Udeleženec v programu ZIP pridobiva znanje za sporazumevanje v slovenskem jeziku in spoznava nekatere značilnosti slovenske družbe, zgodovine in kulture. Program zajema več različnih vsebinskih sklopov, prek katerih se udeleženca usposobi za sporazumevanje v novem okolju in prek katerih ta pridobi znanje za opravljanje preizkusa znanja slovenskega jezika »Slovenščina kot drugi in tuji jezik« zlasti na vstopni in osnovni ravni (A1, A2/B1).
Do obiskovanja programa ZIP ste upravičeni tujci, ki niste državljani EU (državljani tretjih držav), in ki
– v Republiki Sloveniji prebivate na podlagi dovoljenja za stalno prebivanje;
– v Republiki Sloveniji prebivate na podlagi dovoljenja za začasno prebivanje, izdanega z veljavnostjo najmanj enega leta;
– ste družinski člani slovenskih državljanov ali državljanov EU, ki v Republiki Sloveniji prebivajo na podlagi dovoljenja za prebivanje za družinskega člana, ne glede na dolžino prebivanja in dolžino veljavnosti dovoljenja za začasno prebivanje;
– v Republiki Sloveniji prebivate na podlagi priznane začasne zaščite v skladu z zakonom, ki ureja začasno zaščito razseljenih oseb.
Državljani držav članic EU niste upravičeni do brezplačnega tečaja.
Enotni program ZIP obsega 180 ur učenja slovenskega jezika in spoznavanja slovenskega jezika. Kdor na podlagi internega preizkusa znanja ne dosega pričakovanih učnih rezultatov, je upravičen še do dodatnih 60 ur programa.
Če želite obiskovati program ZIP, morate na upravni enoti, kjer imate prijavljeno prebivališče, pridobiti Potrdilo o izpolnjevanju pogojev za udeležbo v enotnem programu, ki ga izda upravna enota.
Pridobljeno potrdilo nato dostavite najbližjemu pooblaščenemu izvajalcu programov ZIP, s katerim se dogovorite o terminu in ostalih podrobnostih obiskovanja programa ZIP.
Programi ZIP so za udeležence brezplačni, stroške krijeta Urad Vlade Republike Slovenije za oskrbo in integracijo migrantov in Evropski sklad za azil, migracije in vključevanje (t. i. AMIF). Udeleženci si sami krijete potne stroške ter stroške učnih pripomočkov.
Udeleženci programa so po zaključenem programu upravičeni tudi do brezplačnega prvega preizkusa znanja slovenskega jezika »Slovenščina kot drugi in tuji jezik« na vstopni, osnovni in višji ravni ter ravni odličnosti.
Projekt Finančni plac ponuja programe finančnega opismenjevanja za vse odrasle, skladno z ZIO-1. Udeleženci bodo pridobili znanja s področja načrtovanja osebnih financ, investiranja, upravljanja dolgov, davčne zakonodaje, varnosti, spletnega bančništva in drugih povezanih tem. Vključijo se lahko v 40-urne neformalne programe ali 100-urni javnoveljavni programi.
Namen projekta je krepiti finančno odpornost in pismenost prebivalcev Slovenije ter jim omogočiti doseganje in ohranjanje finančnega blagostanja v času nepredvidljivih ekonomskih in družbenih sprememb.
Skupaj s konzorcijskimi partnerji bomo v program vključili 415 oseb.
Skupna vrednost projekta 405.487,50 EUR in se financira iz sredstev iz Mehanizma za okrevanje in odpornost.
Oktober 2024 – junij 2026
Javni zavod Cene Štupar – Center za izobraževanje Ljubljana je vodilni partner konzorcija, ki ga sestavljajo še:
Biotehniški izobraževalni center Ljubljana
ZAVOD ZNANJE POSTOJNA, OE Ljudska univerza Postojna
03 81 82 444
info@lu-rogaska.si
Nina Debevec, 030 705 895, nina.debevec@cene-stupar.si
Rok Trdan, 031 729 904, rok.trdan@cene-stupar.si
Projekt v okviru Načrta za okrevanje in odpornost financira Evropska unija – NextGenerationEU
Več informacij o Načrtu za okrevanje in odpornost je na voljo tukaj.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Piškotek | Trajanje | Opis |
---|---|---|
cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |